ثبت مشاور

مزایای سفر کردن

تاریخ : 1396.06.15
نویسنده : Turist Persia
نظرات : 0

توریست پرشیا : شاید تا حالا این جمله را زیاد شنیده باشید که سفر باعث می شود تا بهتر بتوانید با موضوعات و مسائل زندگی کنار بیایید شاید هم خودتان این موضوع را به عینه تجربه کرده باشید. گاهی سفر باعث آنچنان تغییری در شما می شود که حس می کنید کاملا آدم دیگری شده اید و شاید این برای دیگران خیلی ملموس نباشد اماخودتان خیلی خوب می توانید این تغییر را متوجه شوید. 

 

تاثیر سفر

 

سفر باعث می شود تا آدم خلاق تری شوید

هر چه بیشتر جهان دیده شوید، با ایده های فکری بیشتری آشنا می شوید. اما این ایده ها چه تاثیری روی شما دارند؟ در واقع شما با ایدئولوژی های مختلف آشنا می شوید، یاد می گیرید نکات مثبت هر فکر و ایده را برداشت کنید و می توانید از آن ها الهام بگیرید و در کارهای خودتان از آن ها استفاده کنید.

سفر باعث می شوید تا ذهن بازتری پیدا کنید

یک تحقیق بسیار جالب روی دانشجویان یک دانشگاه نشان داده است که دانشجویانی که در خارج از کشور خود درس می خوانند، توانایی بیشتری در حل پازل های پیچیده دارند  دلیل آن را باید در اینترنت جستجو کنید! در سال های اخیر فضای آنلاین به جای بسیار خوبی برای بحث و گفتگو تبدیل شده است از شرایط آب و هوایی گرفته تا فرهنگ و اقتصاد و اجتماع، مردم تجربه های سفرشان را به اشتراک می گذارند و شما می توانید فقط با یک کلیک با همه ی این تجربه ها آشنا شوید و دید خود را نسبت به دنیای اطرافتان بازتر کنید.

سفر ثابت می کند که انسان ها در کل خوب اند!

اگر چه نظرهای ضد و نقیضی در این باره وجود دارد و بسیاری از افراد بر این عقیده اند که «نه! دنیا جای خطرناکی است و باید در خانه بمانید چون فقط در خانه در امانید!» اما حقیقت این است: انسان های خوب هم در دنیا وجود دارند! چه تعداد؟ اینجاست که علم وارد می شود. بعد از اسکنی که روی مغز ۱۰ ها انسان انجام شد مشخص شد که آن ها هم انسان هایی هستند درست مثل من و شما آن ها هم زندگی خودشان را دارند فارغ از هر ملیت و باوری. در همه جای دنیا هم انسان خوب و هم بد وجود دارد و این موضوع به هیچ عنوان ربطی به اینکه شما اهل کجای دنیا هستید ندارد.

سفر شما را از تاثیرات استرس در امان نگه می دارد

شاید فکر می کنید که قدرت کافی برای تسلط روی ذهنتان را دارید اما در واقع این ذهن است که روی شما تسلط دارد! در واقع کار و زندگی مداوم باعث می شود تا فشار بیش تر از تحمل آستانه به شما وارد شود و این اصلا برای سلامتی خوب نیست. بسیاری از افراد نگران این هستند که نمی توانند تعادل کافی را بین کار و زندگی شان ایجاد کنند و بیشتر هم فکر می کنیم که این موضوع نرمال است و این چنین می شود که این استرس ها باعث اضافه وزن، آسیب به سیستم دفاعی و ابتلای ما به انواع و اقسام بیماری ها می شوند. سفر باعث می شود تا اتفاقات جالبی برای بدنتان بیفتد حتی یک پیاده روی ۱۵ قیقه ای در جنگل هم تاثیر معجزه آسایی روی روحیه تان می گذارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

eligasht

کلید واژه ها :
سفر چیست
دسته بندی :  مقالات

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا