ثبت مشاور

جهانگردی با انتخاب این مشاغل

تاریخ : 1402.07.08
نویسنده : Turist Persia
نظرات : 0

توریست پرشیا : اینکه شغلی داشته باشید که به وسیله آن بتوانید جهانگردی کنید و دائما در سفر باشید می‌تواند یک رویای دست نیافتنی به نظر برسد، اما در این مطلب می‌خواهیم شما را با مشاغلی آشنا کنیم که اگر به آن‌ها مشغول شوید می‌توانید به این آرزویتان برسید.

 

 

جهانگرد

 

لازم نیست بسیار پولدار باشید تا به چندین کشور سفر کنید، گاهی با علاقه و پشتکار هم می‌شود این کار را انجام داد. در ادامه با مشاغلی آشنا می‌شوید که اگر بخواهید آن‌ها را به بهترین نحو انجام دهید باید به سفر بروید و به قول معروف جهانگرد شوید.
 
مهماندار هواپیما

یکی از بهترین و ارزانترین انتخاب‌ها برای سفرهای همیشگی مهمانداری هواپیما می‌باشد. افرادی که در این شغل مشغول به کارند معمولا در آسمان به سر می‌برند، اما گاهی هم می‌توانند چندساعتی را در شهرهای مقصد استراحت کنند و از سفرشان لذت ببرند. برخی از خطوط هواپیمایی هم به مهماندار‌ها و خانواده هایشان تخفیف‌های خوبی می‌دهند و به این وسیله آن‌ها می‌توانند به هوراه خانواده خود سفری مقرون به صرفه داشته باشند. معمولا مهماندار‌ها سالهای فعالیت خود به کشور‌ها و شهرهای مختلفی سفر می‌کند، پس یک انتخاب هوشمندانه برای عاشقان سفر است.
 
خدمه کشتی کروز

اگر به سفرهای دریایی طولانی علاقه مندید توصیه می‌کنیم حتما به این شغل فکر کنید. کشتی‌های کروز روز‌ها و گاهی هفته‌ها روی آب در حرکتند و گاهی هم به شهرهای ساحلی مختلف می‌روند و در طول مسیر می‌توانید چندین مقصد جذاب را ببینید. خدمه کشتی‌های کروز دسته بندی‌های مختلفی دارند، از خواننده گرفته تا آشپز و نظافتچی و…

با توجه به گفته‌های بالا یکی انتخاب مناسب برای هر مهارتی می‌باشد و می‌تواند هم سفر کنید و هم درآمد کسب کنید.

کار در اقامتگاه‌ها

همه ما می‌دانیم که گران‌ترین بخش سفر را هزینه اقامت در هتل‌ها و اقامتگاه‌ها تشکیل می‌دهد. بعضی از این اقامتگاه‌ها مخصوصا در شهرهای شلوغ‌تر به علت حجم فعالیت هایشان حاضرند در ازای انجام کارهایشان به شما اقامت رایگان ارائه بدهند. تصورش را بکنید که در طول یک سفر چقدر از هزینه هایتان کاهش خواهد یافت و در واقع بخش اصلی و پر هزینه سفرتان را حذف کرده اید.
 
آموزش انگلیسی

به زبان انگلیسی مسلط هستید؟ شما بسیار خوش شانسید! تقاضا برای زبان انگلیسی در تمام دنیا در حال رشد است و شما می‌توانید از این را پول در بیاورید. با سفر کردن به هر جایی از دنیا می‌توانید به افرادی که به یک شخص انگلیسی زبان نیاز دارند کمک کنید و در عوض پول بگیرید و هزینه سفرتان را در بیاورید و حتی پس انداز هم داشته باشید! بسیاری از افرادی که به کشورهای مختلف سفر می‌کنند انگلیسی ضعیفی دارند و نمی‌توانند به صورت مسلط به این زبان صحبت کنند و دقیقا این موقعیتی است که شما باید به دنبال آن باشید.

عکاسی

عکاسی از آن شغل‌هایی است که شما را مجبور به سفر می‌کند. پیش ترهای کسب درآمد از عکس مقداری سخت بود، اما در حال حاضر با ظهور شبکه‌های اجتماعی و اینترنت شما می‌توانید عکسهایتان را به هرکسی بفروشید و از آن‌ها کسب درآمد داشته باشید. همچنین می‌توانید نمایشگاهی از آثارتان را برپا کنید و از همین شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغات استفاده کنید.

کارمند بخش خارجی

بسیاری از شرکت‌ها و موسسات وجود دارند که شعبه‌ها و نمایندگی هایی در کشورهای مختلف دارند. شما می‌توانید با کار در شعبه‌ها و نمایندگی‌های این شرکت‌ها در کشورهای مختلف مشغول به کار شوید و کسب درآمد کنید. البته این کسب درآمد هم مانند شغل‌های قبلی با سفر و جهانگردی همراه است.
 
راهنمای تور

این شغل نیاز به مهارت بالایی در ارتباط برقرار کردن با دیگران دارد و باید راجع به مکان هایی که می‌خواهید به دیگران نشان بدهید اطلاعات کافی داشته باشید، اما به زحمتش می‌ارزد، زیرا شما با کسب چنین مهارتی می‌توانید به بسیاری از مقاصد توریسی سفر کرده و جهانگردی کاملی را تجربه کنید. 

 

 

 

 

 

 

راهنمای سفرمن

 

کلید واژه ها :
گردشگری آسان
دسته بندی :  دانستنی ها / مقالات

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا