ثبت مشاور

شهرت لالجین با کارگاههای قدیمی سفال

تاریخ : 1396.04.17
نویسنده : Turist Persia
نظرات : 0

توریست پرشیا : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان یکی از جاذبه های گردشگری شهر جهانی لالجین را کارگاه های قدیمی سفال را معرفی کرد.

 

 

لالجین

 

 

علی مالمیر شامگاه گذشته پنجشنبه 15 تیر در جشن یکسالگی جهانی شدن شهر سفال لالجین اظهار کرد: مهمترین عامل برای کسب عنوان جهانی 700 سال تاریخ سفالگری این شهر و در ادامه زحمات هنرمندان، پیگیری نهادهای مربوطه و رسانه ها است.

 

وی تصریح کرد: لالجین سال گذشته با حضور داوران یونسکو مورد بازدید وارزیابی قرار گرفت که در نهایت توانست عنوان جهانی شدن را کسب کند.

 

مالمیر مزیت عمده استان همدان را تاریخ و پدیده های طبیعی آن دانست وخاطرنشان کرد: استان همدان ظرفیت گسترده ای در صنایع دستی دارد و جزء استان های اول کشور در این زمینه به شمار می آید به طوریکه شهر جهانی سفال و شهر ملی مبل و منبت از جمله آنهاست.

 

وی ابرازامیدواری کرد امسال شاهد رشد روز افزون حضور گردشگر در استان باشیم و خاطرنشان کرد: در بافت های قدیمی لالجین کارگاه های قدیمی سفال وجود دارد که از پدیده های گردشگری این شهر است.

 

گفتنی است؛ در این مراسم از وب سایت اینترنتی و لوگوی شهر جهانی سفال رونمایی شد. مراسم هم به صورت زنده از شبکه رادیویی جوان پخش می شد.

 

 

 

 

 

 

ایسنا

کلید واژه ها :
ثبت جهانی
دسته بندی :  دانستنی ها / صنایع دستی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا