تبلیغ شما اینجا نیست!
» » اسرار ساکنان جزیره مگدالن کانادا

اسرار ساکنان جزیره مگدالن کانادا

تاریخ : 1396.03.17
نویسنده : modiriat
نظرات : 0
بازدیدها : 519

توریست پرشیا : داستان جزیره مگدالن با کشتی های غرق شده پیوند خورده است.

 

مگدالن

 

با شنیدن ماجرای این جزیره با این واقعیت روبرو می شوید که در قرن ۱۸ و ۱۹ حدود ۵۰۰ کشتی، قربانی آب های کم عمق و غیرقابل پیش بینی جزیره مگدالن در استان کبک کانادا شدند. در آن سال ها هیچ فانوس دریایی ای در این محل وجود نداشت و دقیق نبودن نقشه های دریایی، کاپیتان کشتی ها را مجبور می کرد تا در هنگام بادهای سنگین، مه و امواج پرتلاطم با حدس و گمان و مهارت های قبلی جهت یابی کنند. شرایط سخت و دشوار آب های این جزیره باعث شد که کشتی های زیادی به همراه مسافرین خود در این آب ها غرق شوند و آن هایی که نجات پیدا می کردند نزدیک ترین جزیره یعنی مگدالن را برای ادامه زندگی خود انتخاب می کردند.

یکی از ماجراهای معروفی که در مورد کشتی های غرق شده جزیره مگدالن وجود دارد کشتی مهاجرانی است که افرادی را از ایرلند به کانادا می آورد این کشتی با ۴۴۶ مسافر در ۱۸ می ۱۸۴۷ در طوفان شدید آب های این جزیره گرفتار و غرق شد اما تقریبا همه مسافرین موفق شدند خودشان را نجات دهند، پس از آن بود که ناخدای این کشتی اصرار کرد که باید در این محل فانوس دریایی ساخته شود.

اعتراض ناخداهای کشتی های مختلف بالاخره شنیده شد و در اوایل دهه ۱۸۷۰ اولین فانوس دریایی در این محل درست شد، تعداد فانوس های دریایی این جزیره امروز به ۶ عدد رسیده است. خیلی از کشتی هایی که در جزیره مگدالن غرق شدند در اعماق دریا هستند اما بعضی از آن ها را می توانید به راحتی از ساحل ببینید. کشتی هایی که در سرنوشتی غم انگیز در دریا غرق شدند تعدادی از مسافرین آن ها کشته و تعدادی هم به جزیره مگدالن پناه آوردند. خیلی از این کشتی های غرق شده را هم می توانید در نقاط مختلف این جزیره در شکل های مختلف ببینید. در این جزیره خانه های بسیاری از چوب های این کشتی های غرق شده ساخته شده اند و حتی کلیسای صد ساله جزیره هم از همین چوب ها درست شده است.

امروز بیشتر افراد این جزیره به زبان فرانسوی حرف می زنند و فقط حدود ۵۵۰ نفر آن ها انگلیسی زبان هستند. ساکنان این جزیره نوادگان افرادی هستند که از انگلیس، ایرلند و اسکاتلند به این جزیره آمدند. این جزیره کاملا از نقاط دیگر جهان جدا افتاده است، به خصوص در فصل زمستان که انجماد این خلیج، سفر به دیگر نقاط با کشتی و قایق را غیرممکن می کند.

 

 

 

 

 

 

الی گشت

[xfgiven_gallery]
[xfvalue_gallery]
[/xfgiven_gallery]
کلید واژه ها :
ساکنان مگدالن
دسته بندی :  جهانگردی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا