ثبت مشاور

عجیب ترین محافظان برج لندن

تاریخ : 1402.12.02
نویسنده : Turist Persia
نظرات : 0

توریست پرشیا : قرن هاست که برج تاریخی لندن که در سواحل شمالی رودخانه تیمز قرار دارد توسط کلاغ ها محافظت می شود.

 

برج لندن

 

از این پرنده ها که توسط خدمتکاران برج به این مکان آورده می شوند به شدت مراقبت و سلامتی آن ها همیشه کنترل می شود. نکته ای که در مورد این پرنده ها وجود دارد این است که آن ها هیچ وقت اجازه ندارند که محوطه برج را ترک کنند چون سال هاست که این اعتقاد وجود دارد که اگر کلاغ ها از این مکان بروند ساختمان برج فرو می ریزد،

برج لندن قلعه ای تاریخی در مرکز لندن است و قرن هاست که کلاغ های وحشی در آن زندگی می کنند. این طور که گفته می شود اولین بار بوی جسد افرادی که در این قلعه اعدام شده بوند این کلاغ ها را به این محل کشاند. این رسم که برای حفاظت از پادشاه و برج از کلاغ ها استفاده شود به زمان پادشاهی چالز دوم برمی گردد که در بین سال های ۱۶۶۰ تا ۱۶۸۵ در انگلستان حکومت کرد. اینطور که در افسانه ها آمده منجم سلطنتی بعد از مدتی به پادشاه شکایت می کند که حضور این کلاغ ها در مشاهدات نجومی او اختلال ایجاد می کند و به پادشاه می گوید که آن ها باید کشته شوند چون اگر برج را ترک کنند این قلعه فرو می ریزد و فاجعه ای برای پادشاه اتفاق می افتد. بعد از مدتی پادشاه دستور می دهد که همیشه حداقل ۶ کلاغ باید در برج باشند تا هیچ فاجعه ای در این محل اتفاق نیفتد. با این که طبق گفته برخی تاریخدانان سابقه حفاظت این کلاغ ها از برج به صده ۱۸۰۰ برمی گردد به نظر می آید که در زمان های قبل تر از این کلاغ ها به عنوان پرندگان خانگی نگهداری میشد.

افراد این  برج به صورت خیلی جدی به این عقیده پایبند هستند و به همین دلیل همیشه می توانید در این مکان ۷ کلاغ را ببینید؛ ۶ کلاغی که پادشاه گفته بود و یک کلاغ اضافی به عنوان ذخیره! شاید برایتان این سوال پیش آمده که این کلاغ ها چه طور در این حیاط زندانی شده اند و فرار نمی کنند! جالب است بدانید که پر پرواز این کلاغ ها کوتاه شده تا آن ها نتوانند پرواز و برج را ترک کنند، آن ها فقط می کنند در مسافت های کمی پرواز کنند و مثلا به بالای نرده ها بروند و بنشینند. با این پرنده ها دقیقا مثل خانواه سلطنتی رفتار می شود و هر کسی که به دیدن این برج برود از آن ها هم دیدن می کند. برای غذا هم به آن ها میوه تازه، تخم مرغ آب پز، پنیر، گوشت تازه و همچنین ویتامین و مکمل های دیگر داده می شود تا هر کدام از آن ها بتوانند حداکثر ۴۰ سال عمر کنند.

با اینکه به نظر می آید کلاغ ها از زندگی شان راضی هستند و محل زندگی خود را دوست دارند اما تا به حال دو تا از کلاغ ها با رفتارهای بدی که داشتند از برج اخراج شدند! این برج و کلاغ های آن جاذبه گردشگری معروف لندن هستند و گردشگران زیادی از آن ها بازدید می کنند.

 

 

 

 

amusingplanet

کلید واژه ها :
برجهای تاریخی
دسته بندی :  جهانگردی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا