تبلیغ شما اینجا نیست!
» » چه کشورهایی بیشتر از جمعیت شان گردشگر دارند

چه کشورهایی بیشتر از جمعیت شان گردشگر دارند

تاریخ : 1396.02.23
نویسنده : modiriat
نظرات : 0
بازدیدها : 418

توریست پرشیا : بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی سازمان جهانی گردشگری، کشورهای فرانسه با ۸۴.۵ میلیون نفر گردشگر و پس از آن آمریکا (۷۷.۵ میلیون)، اسپانیا (۶۸.۲ میلیون)، چین (۵۶.۹ میلیون) و ایتالیا با جذب سالانه ۵۰.۷ میلیون گردشگر، پربازدیدترین کشورهای جهان هستند و ترکیه، آلمان، بریتانیا، مکزیک و روسیه نیز در مکان های بعدی قرار دارند.

گردشگران جهان

جای شگفتی نیست که بیشتر این کشورها چون فرانسه، آمریکا، چین، بریتانیا و روسیه با توجه به وسعت شان، سالانه پذیرای خیلی عظیمی از گردشگران هستند، اما در این میان برخی از کشورها سالانه تا چندین برابر جمعیت خود از گردشگران بین المللی میزبانی می کنند.

در نقشه زیر نسبتِ تعداد گردشگران به جمعیت در نقاط مختلف جهان نشان داده شده و در این میان کشور کوچک آندورا که در فاصله میان اسپانیا و فرانسه قرار دارد، در صدر فهرست قرار می گیرد.

این کشور کوچک که سالانه نزدیک به ۲.۳۶ میلیون گردشگر را میزبانی می کند، تنها جمعیت حدود ۷۰ هزار نفری را در خود جای می دهد و می توان گفت به ازای هر نفر از جمعیت این کشور، سالانه ۳۳.۵ گردشگر به این منطقه وارد می شوند.

منطقه مستقل ماکائو که در دریای جنوبی چین واقع شده، در مکان دوم قرار دارد و سالانه به ازای هر یک نفر از ساکنان بومی خود، ۲۴.۸ نفر گردشگر را میزبانی می کند.

البته دولت شهر مستقل واتیکان در این فهرست در نظر گرفته نشده است. این کشور که در شهر رم ایتالیا قرار دارد، با جمعیت ۸۲۴ نفری کم جمعیت ترین کشور جهان است، اما سالانه پذیرای ۵ میلیون گردشگر است، این یعنی ۶ هزار گردشگر به ازاری هر نفر از جمعیت!

در زیر فهرست کشورهای جهان با بیشترین تعداد گردشگر نسبت به جمعیت اصلی آورده شده است:

۱. آندورا- ۳۳.۵ گردشگر به ازای هر ساکن بومی
۲. ماکائو- ۲۴.۷ گردشگر به ازای هر ساکن بومی
۳. جزایر ویرجین بریتانیا- ۱۲.۸ گردشگر به ازای هر ساکن بومی
۴. جزایر تورکس و کایکوس- ۱۰.۴ گردشگر به ازای هر ساکن بومی
۵. آروبا- ۱۰.۳ گردشگر به ازای هر ساکن بومی
۶. موناکو- ۱۸.۷ گردشگر به ازای هر ساکن بومی
۷. جزار مارایانای شمالی- ۸.۳۵ گردشگر به ازای هر ساکن بومی
۸. گوام- گردشگر به ازای هر ساکن بومی۷.۹۰
۹. بحرین- ۸.۵۷ گردشگر به ازای هر ساکن بومی
۱۰. سنت مارتن- ۷.۱۴ گردشگر به ازای هر ساکن بومی
۱۱. پالائو- ۶.۶۲ گردشگر به ازای هر ساکن بومی
۱۲. جزایر کیمن- ۶.۳۸ گردشگر به ازای هر ساکن بومی

مالت، هنگ کنگ، باهاما، برمودا، ایسلند، اتریش، کرواسی، سن مارینو، مونته نگرو، سنگاپور، قبرس، ایسلند، لوکزامبورگ، دانمارک، گرجستان، لیختن اشتاین، اسپانیا، قطر، فرانسه، مجارستان، اسلوونی، آلبانی، اسلواکی، دومنیکن، سوئیس، امارات، بلغارستان و جمهوری چک نیز دیگر کشورهای مهمی هستند که در این فهرست مکان های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

 

 

 

ایسنا

[xfgiven_gallery]
[xfvalue_gallery]
[/xfgiven_gallery]
دسته بندی :  اخبار داغ

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا